Menu

streets of warsaw

ulice warszawy

What

mpaulk

Hm, kolejny wpis, do którego zabierałam się od dawna. Moja ulubiona torebka, vintage'owy okaz, w posiadaniu rodzinnym od dziesięcioleci:

 

Ma co najmniej +/- 30 lat, zapewne pochodzi z połowy lat 70., może z końcówki tej dekady. Kiedyś była znacznie jaśniejsza, treraz ma miodowo-camelowy kolor.

 

Nie wiem, jaka to marka, bo napis "beauty" to chyba nie jest nazwa własna. Zwykle jest w pozycji horyzontalnej, ale ja przekręcam go wertykalnie. You know, what I mean, eh? Teraz to kopertówka (clutch), kiedyś można było doczepić do niej długi wąski pasek i zmienić w torebkę na ramię, ale jakoś po drodze udało mi się zgubić pasek, i teraz jedynie te napy przypominają stare czasy podwójnej tożsamości:

Zwykle w środku można znaleźć:

 

Czyli: gumy do rzucia, antybakteryjny żel do rąk, Ricoh od brata, kredkę do oczu Clinique (coco shimer i starry plum), puder Chanel translucent, słuchawki do iPhone'a, błyszczyk JK Jemma Kidd (ostatnio kolor Undress, zamiennie ze szminką MACa lub/i Carmeksem).

Ale zawsze, ZAWSZE!, ostatnio mam przy sobie tego pana:

Terminator, model T.R.I.P-600. Dla przyjaciół Termi.

 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • konstantyk123

  Gdzie kupiłaś tego "pana" świetna figurka :D Chyba odpuszczę w tym roku ekologiczne ogrzewanie i zakupie sobie terminatora ;> będzie mi sprzątał w pokoju.

 • manfred123

  Fajna ozdoba, jak doniczki na moim oknie, tego terminatorka bym tam te ustawił bo zacny ;)

 • katopas82

  Co za niesamowita torebka!! Teraz już takich nie produkują... Pamięta z pewnością całe mnóstwo wspaniałych rodzinnych historii :)

 • alinazdebu

  Dobrze, że sama wyszukujesz jakieś unikatowe rzeczy - też tak robię. Jak widzę te kserokopiarki, które chodzą w tych samych ciuchach z sieciówek, to tylko i wyłącznie śmiać mi się chce...

 • kabeee90

  A może placki młodzieżowe? Torba jest fajna, ale mało praktyczna. Ja już tak się przyzwyczaiłam do noszenia plecaka, że teraz sobie nie wyobrażam, że musiałabym te wszystkie moje rzeczy zmieścić w torebce. Jakoś tak z plecakiem swobodniej się czuję. Zresztą teraz jest taki wybór w pleckach, że naprawdę można dobrać coś wyjątkowo kobiecego.

© streets of warsaw
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci